Winter 2017

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

Kyoto Animation
13 episodes · TV Completed Kobayashi-san’ın Hizmetçi Ejderhası, Miss Kobayashi's Dragon Maid, The maid dragon of Kobayashi-san, 小林さんちのメイドラゴン
8.01

Kobayashi, Tooru’nun ortaya çıktığı güne kadar dairesinde tek başına kalmıştır. İnsanları küçük gören ve onların birer aptal olduğunu düşünen Tooru aslında insan görümünde olan bir ejderhadır. Bir gün bir ofis çalışanı olan Kobayashi tarafından kurtarılır ve her şey planlarına göre gitmeyecek olsa da ona olan borcunu ödemeye karar verir. İkili çeşitli olaylar sonucu birlikte yaşamak durumunda kalırlar.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2

Studio Deen
10 episodes · BD Completed KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! 2, Give Blessings to This Wonderful World! 2, この素晴らしい世界に祝福を! 2
8.29

Bir hikikomori olan Satou Kazuma devasa derecede; oyun, anime, manga hayranıdır. Bir trafik kazası geçirdiğinde ise bu hayal kırıklığı olarak nitelendirilebilecek hayatının sona ermiş olması gerekmekteyken o gözlerini açtığında kendini tanrıça olarak tanıtan güzel bir kızla karşılaşır. Güzel kız ona farklı bir dünyaya geçip geçmek istemediğini sorar ama bu yeni dünyaya yanında sadece tek bir şey götürebilecektir. Kazuma yanında “tanrıçayı” götürmeye karar verir ve kendini şeytan kral kavramının var olduğu bambaşka bir dünyada maceranın ortasında bulur. En büyük sorununun yiyecek, giyecek ve barınak bulmak olduğunu sanan Kazuma tanrıçanın çıkardığı bitmek bilmeyen sorunların yanında şeytan kralın ordusunun da ona gözünü dikmesiyle uğraşmak zorunda kalacaktır. Serinin ikinci sezonudur.

Youjo Senki

Nut
12 episodes · BD Completed Saga of Tanya the Evil, The Military Chronicles of a Little Girl, 幼女戦記
7.98

Savaşın ön saflarında yer alan küçük bir kız. Sarı saçları, mavi gözleri, bembeyaz teni ve peltek diliyle orduya komuta ediyor. Fakat aslında o, kendisine Tanrı diyen gizemli bir varlığı öfkelendirdiği için yeniden küçük bir kız olarak doğan Japonya’nın en ünlü iş adamlarından biri. Kendi kariyerine her şeyden daha çok önem veren bu küçük kız, imparatorluk ordusunun büyücüleri arasındaki en tehlikeli varlık hâline gelecektir.