Spring 2018

Caligula (TV)

Satelight
12 episodes · TV Completed Caligula, The Caligula Effect, カリギュラ
6.01

Mobius, insanlığın hayal ettiği fayda için, μ tabanlı benlik bilinci kazandıran sanal bir idol programından oluşan dijital bir dünyadır. Sadece gerçek dünyada acı çeken ve μ’lerin şarkılarıyla güçlü bir şekilde ilişkili olan insanlar Mobius’a çekiliyor. Bu sisteme girenler, genellikle gerçek dünyanın var olduğunu unutuyorlar. μ “bir kişinin hayatında en parlak zaman” olarak değerlendirildiğinden yaşa ve cinsiyete bakılmaksızın, öğrencilere dönüştürülürler ve okul yaşantısını tekrar tekrar yaşanmaya zorlanırlar.

Golden Kamuy

Geno Studio
12 episodes · TV Completed Golden Kamuy, ゴールデンカムイ
7.85

Sugimoto, Meiji Dönemi’nde, Japonya’nın kuzeyindeki Hokkaido’da meydana gelen Rus-Japon Savaşından sağ olarak kurtulur. Savaş boyunca “Ölümsüz Sugimoto” olarak anılan bu adam, şimdilerde savaşta ölen arkadaşının karısını kurtarma ümidi ile altınla vaat edilmiş zenginliğin peşine düşer. Bu altın avcılığı süresince, yozlaşmış suçluların sakladığı altın gömüsüyle alakalı ipuçları bulur. Kötü iklim şartlarında hayatını kurtaran Aunili bir kızla ortak olarak, altını arayan amansız suçlulara karşı ölüm-kalım mücadelesine girerler.

Hinamatsuri (TV)

feel.
12 episodes · BD Completed Hinamatsuri, Hina Festival, ヒナまつり
8.17

Bir gece, garip bir nesne, yakuza üyesi olan Nitta’nın başına düşer. Kutunun içinde adı Hina olan yabancı bir kız vardır. Muazzam doğaüstü güçleri olan bu kızı, Nitta gönülsüzce yanına alır. Gücü, yakuzuya işleri için son derece kullanışlı olsa da Nitta’nın üzerinde kullanma riski de taşımaktadır. Hina güçlerini kullanmazsa, sonunda çılgına dönecek ve etrafındaki her şeyi yok edecektir. İşte Nitta ve Hina’nın garip hikâyesi böylece başlar.

Tokyo Ghoul:re

Pierrot Plus, Studio Pierrot
12 episodes · BD Completed Tokyo Ghoul:re, Tokyo Kushu:re, Toukyou Kuushu:re, 東京喰種トーキョーグール:re
6.40

CCG’nin Anteiku baskınından bu yana iki yıl geçmiştir. Tokyo’daki atmosfer, CCG’nin artan nüfusundan ötürü büyük ölçüde değişse de, Ghoul’lar, hâlâ bir tehlike unsuru olarak algılanmaktadır, özellikle CCG’nin kendi varlıklarına kastı olduğunu düşünen Aogiri Tree örgütü.

Quinx Squad olarak bilinen özel bir ekip CCG’ye Tokyo’nun istenmeyen sakinlerini yok etmek konusunda destek çıkar. Ghoul’ların özel yeteneklerinden faydalanmak için ameliyat geçirmiş bu insanlar tehlikeli yaratıkları yok etmek için operasyonlara katılırlar. Bu grubun lideri Haise Sasaki, ünlü özel sınıf araştırmacısı Kishou Arima tarafından eğitilmiş yarı-ghoul, yarı insan. Ancak, bu genç adamın ilk ilgi çeken detayı gözleri olsa da, eskiden olduğu kişiyi yavaş yavaş anımsaması da karmaşık olayları beraberinde getirir.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

A-1 Pictures
11 episodes · BD Completed Wotakoi: Love is Hard for Otaku, It's Difficult to Love an Otaku, ヲタクに恋は難しい
7.95

Aynı iş yerinde çalıştıklarını öğrendikten sonra bir oyun delisi otaku ile fujoshi, ortaokuldan beri ilk kez bir araya gelir. Birkaç iş sonrası içki seansından sonra çıkmaya başlarlar, fakat bu mükemmel bir ilişki olacak mıdır?