Summer 2014

Hanamonogatari

Shaft
5 episodes · BD Completed Hanamonogatari, Monogatari Series: Second Season +α, 花物語
7.96

Hanamonogatari, Monogatari serilerinden altıncısıdır.
Koyomi Araragi, liseden mezun olduktan sonra devam eden hikâye; artık lise son sınıfa giden Suruga Kanbaru’nun Suruga Maymunu (Suruga Şeytanı)’nu da anlatıyor.

Sword Art Online II

A-1 Pictures
24 episodes · BD, Kırık Bağlantı Completed Sword Art Online II, Phantom Bullet, SAO II, Sword Art Online 2, SAO 2, ソードアート・オンライン II
6.72

SAO olayından bir yıl sonra Kirito, Japonya’nın İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığı’nın “VR Bölümünden” Seijiro Kikuoka’nın tuhaf isteğiyle karşılaşır.
Gun Gale Online adı verilen VRMMO oyunundaki “Ölüm Silahı” hakkında bir soruşturma vardır. Avatarı bu siyah silah tarafından vurulan oyuncu gerçek hayatta da hayatını kaybeder. Kikuoka’nın tuhaf isteğini reddedemeyen Kirito sanal dünyanın gerçek dünyayı etkileyebileceğine tam ikna olmasa da oyuna girer.
Daha sonrasında Kirito hiç bilmediği bir dünyada “Ölüm Silahı” hakkında ipucu bulmaya çalışır. Bu yolda da Sinon adlı “Hecate II” silahı kullanan bayan bir keskin nişancı Kirito’ya yardım eli uzatır. Sinon’un da yardımıyla “Ölüm Silahı”nı bulabilmek umuduyla “Mermilerin Mermisi” adlı GGO’daki en iyi silah kullanıcıların seçileceği turnuvaya katılıp gizemli bir kişiyle temas kurmaya karar verir.

Tokyo Ghoul

Studio Pierrot
12 episodes · BD Completed Tokyo Gûl, Tokyo Ghoul, Tokyo Kushu, Toukyou Kushu, Toukyou Ghoul, 東京喰種-トーキョーグール-
7.80

Tokyo’da insanları yiyen gizemli hortlakların neden olduğu gerilim dolu bir korku hikâyesi başlar. Bu gizemli hortlakların verdiği korku tüm insanları etkisi altına almıştır. Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Kaneki, tıpkı kendisi gibi bir kitap kurdu olan Rize’yle Anteiku’da karşılaşır. Kaneki, kaderinin bir gecede değişeceğinin farkında değildir.