Summer 2015

Charlotte

P.A. Works
13 episodes · BD Completed Charlotte, Charlotte(シャーロット)
7.75

Hikâyemiz, bir grup ergenlik çağındaki kız ve erkeğin arasında görülen özel yetenekleri konu almaktadır. Yuu Otosaka gücünü kimseye bir şey belli etmeden kullanıp, normal, sıradan bir okul hayatı yaşamaktadır. Birdenbire karşısına Nao Tomori adında bir kız çıkar. Onunla karşılaşmasından dolayı, özel güç kullanıcılarının kaderi açığa çıkacaktır.

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

A-1 Pictures
12 episodes · BD Completed GATE, Gate: Thus the JSDF Fought There!, GATE(ゲート)自衛隊 彼の地にて、斯く戦えり
7.71

Tokyo’nun Ginza kesiminde 21. yüzyıl civarlarında bir geçit belirir. Bu geçitten canavarlar, Orta Çağ şövalyeleri ve diğer fantastik mahluklar Tokyo’ya akın eder ve vatandaşların çoğunu katlederler. Bu olay da Ginza Hadisesi olarak bilinir. Devlet, Japon Meşru Müdafaa Gücünden, liderliğini otaku bir asker olan Yoji’nin yaptığı küçük bir askerî grubu bu geçidin ardına yollar. Askerler, buradaki dünyanın bir ejderha tarafından yakılıp yıkılmış olduğunu görürler. Ejderhanın bu taşkınlığından sağ çıkabilen elf kızımız da grubun, bu tehlikeli dünyadaki macerasının ortasında bulur kendini.

God Eater

ufotable
13 episodes · BD Completed God Eater, GOD EATER
7.24

Aynı ismi taşıyan Bandai Namco’nun “God Eater” isimli aksiyon PSP oyununun Anime uyarlamasıdır.
2071 Japonya’sında geçen hikâyede, Aragami olarak bilinen gizemli canavarlar tarafından dünya neredeyse yok edilmiştir. Fenrir isimli bir örgüt Aragamileri yok etmek için yine onların hücrelerinden üretilmiş “Tanrı Arkları” isimli silahları kullanmaktadır. Aragamileri öldürmekte uzmanlaşmış olanlara verilen isim “God Eaterlar”dır. Önceleri God Eaterlar sadece tek tip God Arcs kullanabiliyorlardı, bıçak ya da silah modu. Ancak yeni keşfedilen bir tür ile bu iki silah tipi arasında geçiş yapılabilir hâle gelindi. O günden beri yeni-tür ve eski-tür diye God Eaterlar ikiye ayrılıyorlar.

Monster Musume no Iru Nichijou

Lerche
12 episodes · BD Completed Canavar Kızlar ile Günlük Yaşam, Monster Musume: Everyday Life with Monster Girls, MonMusu, モンスター娘のいる日常
7.02

Bahtsız genç Kurusu Kimihito, devletin yürüttüğü Türler Arası Kültürün Değişim Hareketi isimli projeye gönüllü olmak zorunda kalmıştır ve proje kapsamında sadece mitolojik birer varlık olmadıkları ortaya çıkan Sentor, Harpia ve daha nice farklı türdeki canlıdan yılan vücuduna sahip bir Lamia olan Miia’yı evinde ağırlayacaktır. Görevi Miia ile ilgilenmek ve yeni çevresine uyum sağlamasına yardımcı olmak olan Kimihito, onun cazibesine kapılmadan edemez ancak türler arası çiftleşme yasalar tarafından sıkıca denetlenmektedir. Daha kötüsü büyüleyici bir Sentor kız ve flörtçü bir Harpia’da onlarla yaşamaya başladığında Kimihito yaşının getirisi hormonlarıyla nasıl başa çıkacağını bilmemektedir.

Overlord

Madhouse
13 episodes · BD Completed Overlord, オーバーロード
7.93

Hikâyemiz popüler bir online oyun olan Yggdrasil’in bir gün kapatılması ile başlar, ama başkahramanımız olan Momonga oyundan çıkış yapmamaya karar verir. Daha sonra Momonga “En Güçlü Büyücü’’ olan iskelet bir varlığa dönüşür. Dünya değişmeye devam eder ve oyun yapımı karakterler olan NPC’ler duygular hissetmeye başlar. Hiçbir ailesi, arkadaşı ya da toplumda bir yeri olmayan bu sıradan genç adam Momonga, bu yeni oyun dünyasını ele geçirmek için çabalamaya başlar.

Ranpo Kitan: Game of Laplace

Lerche
11 episodes · TV Completed Rampo Kitan: Game of Laplace, 乱歩奇譚 Game of Laplace
6.60

Hikâye, seri cinayet olayının yaşandığı bir ortaokulda geçiyor. Bu okula giden Kobayashi isimli öğrenci, Akechi isimli, okuldaki olan olayları incelemeye gelen gizemli bir dedektif ile karşılaşır. Kobayashi, arkadaşı Hashiba’nın uyarılarına rağmen Akechi’nin gizemli dünyasına ilgi duyar ve onun asistanı olmaya karar verir.

Rokka no Yuusha

Passione
12 episodes · BD Completed Altı Çiçek Kahramanları, Rokka: Braves of the Six Flowers, Rokka no Yusha, 六花の勇者
7.31

Majin karanlığın derinliklerinden uyandığında, Kader Tanrısı dünyayı kurtarmak için altı kahraman seçip, onlara güç verdi. Kendisinin dünyadaki en güçlü insan olduğunu iddia eden Adoretto isimli bir çocuk, Rokka no Yuusha (Altı Çiçek Kahramanları)’dan biri olarak seçildi. Buluşma yerine geldiklerinde altı değil yedi kahraman toplanmıştır. Kahramanlar, aralarından birinin düşman olduğundan şüphe duyarlar ve bu şüphe Adoretto üzerinde yoğunlaşır.