Winter 2015

Death Parade

Madhouse
12 episodes · BD Completed Death Parade, デス・パレード
8.18

Öldükten sonra insanlar ya cennete gider ya da cehenneme. Fakat nedense öldükleri an beyaz saçlı gizemli Dekim’in bulunduğu bir bara, Quindekim’e gelirler. Dekim, Ölüm Oyunları ile onlara meydan okur, ki bunlar; hayatlarını riske attıkları ve gerçek yüzlerini gösterdikleri oyunlardır. Dekim de kimin kazanıp kimin kaybettiğine, kimin yaşayıp kimin öleceğine hakemlik yapan nihai bir yargıcıdır.

Junketsu no Maria

Production I.G
12 episodes · BD Completed Bakire Cadı Maria, Maria the Virgin Witch, Junketsu no Maria: Sorcière de gré, pucelle de force, 純潔のマリア
7.13

Hikâye, Orta Çağ’da Fransa – İngiltere arasında süregelen Yüzyıl Savaşları döneminde geçiyor. Esas kızımız Maria savaşlardan nefret eden ve elinden geldiğince savaşlara müdahale ederek durdurmaya çalışan bakire bir cadıdır.
Fransa kralı ve kilise, Maria’yı kafirlikle suçlar ve toplum karşısında manipüle ederek cadıların ve büyücülüğün kötü bir şey olduğunu söyleyerek uzak durulmasını emreder. Maria köyden uzak, ormanın içinde yardımcısı olan succubus Artemis ile birlikte yaşar. İlk bölüm köyden yaşlı ninesine ilaç yaptırmak için Maria’ya gelen bir anne-kız ile başlar. Anne bir cadıdan yardım istedikleri kilisenin kulağına gider endişesinde; küçük kız ise bir cadı görmenin heyecanı içindedir. Maria kendini yaşlı bir cadı olarak tanıtarak cadılar hakkında ilk izlenimi olacak bu insanlarda iyi kalpli bir ihtiyar görünümü yaratmak ister. Ta ki baykuş formundaki şeytan Artemis içeri dalana kadar. Maria’nın gerçek kimliği ortaya çıkar ve yaratılmaya çalışılan ciddi atmosfer bir anda komediye döner.

Tokyo Ghoul √A

Studio Pierrot
12 episodes · BD Completed Tokyo Ghoul √A, Tokyo Ghoul Root A, Tokyo Ghoul 2nd Season, Tokyo Ghoul Second Season, 東京喰種√A
7.04

Tokyo’da insanları yiyen gizemli hortlakların neden olduğu gerilim dolu bir korku hikâyesi başlar. Bu gizemli hortlakların verdiği korku tüm insanları etkisi altına almıştır. Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Kaneki, tıpkı kendisi gibi bir kitap kurdu olan Rize’yle Café Anteiku’da karşılaşır. Kaneki, kaderinin bir gecede değişeceğinin farkında değildir.

Serinin 2. sezonudur.