Winter 2018

Darling in the FranXX

A-1 Pictures, CloverWorks, Trigger
24 episodes · BD Completed DARLING in the FRANXX, ダーリン・イン・ザ・フランキス
7.26

Uzak bir gelecekte dünya mahvolmuş, insanlık hareketli kale şehir Plantation’u kurmuştur. Plantation’da Pilot olmak üzere yaratılmış çocuklar aynı zamanda kuş kafesi olarak bilinen Mistillteinn’da yaşamaktadırlar. Burada gökyüzündeki özgürlük ya da dış dünya hakkında hiçbir şey bilmeden hayatlarını sürdüren ve Franxx adı verilen robotların pilotluğunu yapan çocukların tek görevi Kyouryuu adı verilen devasa yaşam formlarıyla savaşmaktır. Bu çocuklar için Franxx’ler hayatlarının anlamıdır. Bir zamanlar dâhi olarak bilinen 016 kod isimli Hiro, görevini yerine getiremeyip başarısız olduğunda varlığı anlamını yitirmiştir. Günün birinde Sıfır İki ismiyle kendini tanıtan ve başının iki yanında boynuzları bulunan gizemli bir kızla tanışır.

Karakai Jouzu no Takagi-san

Shin-Ei Animation
12 episodes · TV Completed Teasing Master Takagi-san, Skilled Teaser Takagi-san, からかい上手の高木さん
7.72

Komşu sırasında oturan Takagi-san’ın “Eğer utançtan kızarırsan kaybedersin!” sloganıyla tatlı bir şekilde dalga geçtiği ortaokul öğrencisi Nishikata gururu kırılmış hâlde, bir gün ona gereken karşılığı vereceğine yemin etmektedir. Ancak bu sözüne yönelik gerçekleştirdiği her girişim er ya da geç Takagi-san’ın galibiyetiyle sonuçlanmaktadır. Nishikata, Takagi-san’ı günün birinde utandırıp utandıramayacağına dair merakı ise giderek artmaktadır.

Overlord II

Madhouse
13 episodes · BD Completed Overlord II, オーバーロードⅡ
7.76

Hikâyemiz popüler bir online oyun olan Yggdrasil’in bir gün kapatılması ile başlar, ama başkahramanımız olan Momonga oyundan çıkış yapmamaya karar verir. Daha sonra Momonga “En Güçlü Büyücü’’ olan iskelet bir varlığa dönüşür. Dünya değişmeye devam eder ve oyun yapımı karakterler olan NPC’ler duygular hissetmeye başlar. Hiçbir ailesi, arkadaşı ya da toplumda bir yeri olmayan bu sıradan genç adam Momonga, bu yeni oyun dünyasını ele geçirmek için çabalamaya başlar. Serinin ikinci sezonudur.

Violet Evergarden

Kyoto Animation
13 episodes · BD Completed Violet Evergarden, ヴァイオレット・エヴァーガーデン
8.66

Savaş sona ermiş, barış dönemi başlamıştır. Savaşmaktan başka bir şey bilmeyen Violet Evergarden’ın yeni bir işe ihtiyacı vardır. Yaralı ve hissiz bir hâlde; kendini, geçmişini ve belli bir duygunun ne anlama geldiğini öğrenmek amacıyla hayatını değiştirecek bir işe başlar.