Winter 2016

Boku dake ga Inai Machi

A-1 Pictures
12 episodes · BD Completed Yokluğumdaki Kasaba, ERASED, The Town Where Only I am Missing, BokuMachi, 僕だけがいない街
8.32

Hayatın zorluklarıyla cebelleşen manga yazarı Satoru Fujinuma, kendisini ifade edememe korkusuyla yüzleşmektedir. Ancak, ölüm ve faciaları engellemeye zorlayan doğaüstü bir yeteneği vardır. Bu olaylar gerçekleşmeden önce, zamanda geri gider ve bu süreç sürekli tekrar eder; ta ki söz konusu olan kaza önlenene kadar.
Bir gün, kendisini katil durumuna düşüren bir kazaya karışır. Kurbanı kurtarma çabasıyla kendisini geçmişe yollar. Fakat, sınıf arkadaşı Kayo Hinazuki’nin kaybolmasından bir ay önceki zamana, ilkokul öğrencisi olduğu yıllara gelmiştir. Bunun üstüne, Satoru kendisine yeni bir görev edinir: Kayo’yu kurtarmak ve kayboluşundaki gizemi çözmek.

Dimension W

Orange, Studio 3Hz
12 episodes · TV Completed Dimension W
7.20

İnsanoğlunun 2051 yılında “Bobin” olarak adlandırılan yapıları keşfetmesi, dünyanın enerji sorununu çözüme kavuşmuş gibi görünmektedir. Tükenmez bir kaynak aracılığıyla enerji veren bobinlerin bu tükenmez kaynağı W isimli X,Y,Z boyutlarından bağımsız olan dördüncü bir boyuttur. 2072 yılına gelindiğinde ise polisin baş edemediği şekilde yaşadışı olarak kullanılan bobin problemiyle bobinlerden nefret eden Mabuchi Kyouma ilgilenmektedir. Ancak Kyouma’nın işi, yolunun Mira isimli tuhaf bobin androidi olan bir kızla kesişmesine sebep olur ve ikili gönülsüzce bir takım oluşturur.

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri 2nd Season

A-1 Pictures
12 episodes · BD Completed GATE, Gate: Thus the JSDF Fought There! Fire Dragon Arc, Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri - Enryuu-hen, GATE(ゲート)自衛隊 彼の地にて、斯く戦えり 第2クール
7.74

okyo’nun Ginza kesiminde 21. yüzyıl civarlarında bir geçit belirir. Bu geçitten canavarlar, Orta Çağ şövalyeleri ve diğer fantazivari mahluklar Tokyo’ya akın eder ve vatandaşların çoğunu katlederler. Bu olay da Ginza Hadisesi olarak bilinir. Devlet, Japon Meşru Müdafaa Gücünden, liderliğini otaku bir asker olan Yoji’nin yaptığı küçük bir askeri grubu bu geçidin ardına yollar. Askerler, buradaki dünyanın bir ejderha tarafından yakılıp yıkılmış olduğunu görürler. Ejderhanın bu taşkınlığından sağ çıkabilen elf kızımız da grubun, bu tehlikeli dünyadaki macerasının ortasında bulur kendini.

Serinin 2. sezonudur.

Hai to Gensou no Grimgar

A-1 Pictures
12 episodes · TV Completed Grimgar: Ashes and Illusions, Grimgal of Ashes and Fantasies, Hai to Gensou no Grimgal, 灰と幻想のグリムガル
7.66

Haruhiro uyandığında kendini karanlıkta bulur. Nerede olduğunu, nereden geldiğini ve niye burada olduğunu bilmemektedir. Ayrıca etrafında onunla aynı durumda olan birkaç erkek ve kadın daha vardır. Hep beraber bu bilinmez karanlıkta ilerlerken video oyununa benzer bir dünya onları beklemektedir. Haruhito ve beraberindekiler grup kurmak, iş birliği yapmak, zor çevre koşullarını beraber aşmak için yeni yetenekler kazanmak zorunda kalacaklardır.

Kanojo to Kanojo no Neko: Everything Flows

LIDENFILMS, LIDENFILMS Kyoto Studio
4 episodes · BD Completed She and Her Cat: Everything Flows, 彼女と彼女の猫 -Everything Flows-
7.68

Anime; yalnız, siyah kedisiyle birlikte yaşayan bir üniversite öğrencisinin iş hayatını canlandırmaktadır.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Studio Deen
10 episodes · BD Completed KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!, Give Blessings to This Wonderful World!, この素晴らしい世界に祝福を!
8.13

Bir hikikomori olan Satou Kazuma devasa derecede; oyun, anime, manga hayranıdır. Bir trafik kazası geçirdiğinde ise bu hayal kırıklığı olarak nitelendirilebilecek hayatının sona ermiş olması gerekmekteyken o gözlerini açtığında kendini tanrıça olarak tanıtan güzel bir kızla karşılaşır. Güzel kız ona farklı bir dünyaya geçip geçmek istemediğini sorar ama bu yeni dünyaya yanında sadece tek bir şey götürebilecektir. Kazuma yanında “tanrıçayı” götürmeye karar verir ve kendini şeytan kral kavramının var olduğu bambaşka bir dünyada maceranın ortasında bulur. En büyük sorununun yiyecek, giyecek ve barınak bulmak olduğunu sanan Kazuma tanrıçanın çıkardığı bitmek bilmeyen sorunların yanında şeytan kralın ordusunun da ona gözünü dikmesiyle uğraşmak zorunda kalacaktır.

Musaigen no Phantom World

Kyoto Animation
13 episodes · BD Completed Myriad Colors Phantom World, Musaigen no Phantom World, 無彩限のファントム・ワールド
6.87

Yakın gelecekte ruhlar ve canavarlar her yerdeler. Bir çocuk, malum bir olaydan yararlanıp dünyanın ne hâlde olduğunu bilen devasa bir organizasyona karşı komplo kuran, özel yetenekleri olan bir gruba liderlik ediyor. Dünya gerçek mi?.. Yoksa sadece bir hayalet mi?..

Schwarzesmarken

ixtl, LIDENFILMS
12 episodes · BD Completed Schwarzes Marken, シュヴァルツェスマーケン
6.76

Schwarzesmarken’daki olaylar 1983’te geçer. Doğu Alman Ordusu’nun 666. TSF Taburu “Schwarzesmarken” (Kara Lekeliler) BETA kuvvetlerine sıra dışı taktiklerle saldırmakla görevlendirilmiştir. Bahsi geçen bu taktikler Lux ve Magnus Lux’ları hedef alarak BETA’yı menzilli atış gücünden yoksun bırakmak üzerinedir. Aldıkları emirler en büyük önceliğe sahiptir; öyle ki 666 için müttefiklerin yardım çağrısına cevap vermemeleri, bu çağrı onları bir anlığına bile olsa kendi görevlerinden saptıracaksa, alışıldık bir durumdur.