Fall 2014

Fate/stay night: Unlimited Blade Works

ufotable
26 episodes · BD Completed Fate/stay night [Unlimited Blade Works], Fate/stay night (2014), Fate - Stay Night
8.20

2004 Yılı çıkışlı Fate/Stay Night Görsel romanının ikinci senaryosunu konu almaktadır. Studio DEEN tarafından 2010 yılında film uyarlamasına da çevrilmiştir. Ancak bu sefer 2011 yapımı Fate/zero TV serisinin yapımını da üstlenen ufotable tarafından TV serisi olarak tekrar hayata dönüyor. Fate/zero’dan 10 yıl sonrasında geçmektedir. Fuyuki şehrinde ortaya çıkan ve kazananın dileğini gerçekleştirecek olan Kutsal Kâse için 7 büyücü ve kendilerine komut büyüleriyle bağlı olan 7 hizmetkârın arasında geçen “Kutsal Kâse Savaşı”nı konu almaktadır. Baş karakterimiz Emiya Shirou, babasını 5 yıl önce kaybeden ve ona babasından miras kalan dileği, adaletin savaşçısı olmak olan bir lise öğrencisidir. Bir gün okuldan geç vakitte ayrılırken, ilginç kıyafetlere sahip ve ellerinde mızrak ve kılıç ile birbirine saldıran iki kişinin savaşına tanık olur. Mızraklı kişi savaşı bırakıp Shirou’yu takip eder ve mızrağını Shirou’nun kalbine saplar. Ama ertesi gün Shirou, mucizevi bir şekilde iyileşmiş olarak evinde uyanır. Ne olduğunu kavrayamadan yaşamına devam eder. Ama mızraklı savaşçı işini tamamlamak için tekrar dönecektir. Shirou, canı pahasına kendini savunurken köşeye sıkışır. Savaşçı mızrağı ile son darbeyi indirmek üzereyken, beklenmedik bir şey olur ve ışık hüzmeleriyle beraber ortada beliren bir kişi savaşçıya karşı gelir. Şövalyeleri andıran zırhıyla beliren genç kız Shirou’ya yaklaşır ve sorar: “Efendim sen misin?”

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Madhouse
24 episodes · BD Completed Parasyte: The Maxim, Parasite, Parasitic Beasts, Parasyte, 寄生獣 セイの格率
8.36

On yedi yaşındaki İzumi Shinichi, Tokyo’nun sakin bir mahallesinde annesi ve babasıyla yaşamaktadır. Bir gece Parazitler olarak adlandırılan solucanımsı uzaylılar dünyayı istila edip insanların kulaklarından ya da burunlarından girerek beyinlerinin kontrolünü ele geçirirler. Shinichi uyuduğu sırada bir Parazit kulağından girmeye çalışır. Ama o sırada Shinichi kulaklık taktığı için Parazit başarısız olur ve sağ koluna girerek kolun kontrolünü ele geçirir. Bu Parazit’in adı ise Migi’dir. Shinichi, Migi’nin yukarılara çıkıp beynine ulaşmasına engel olur. Böylece ikisi de kişiliklerini ve akıl sağlıklarını kaybetmezler. İkili diğer Parazitlerle karşılaştıklarında tuhaf durumlarından yararlanır ve hayatta kalabilmek için yavaş yavaş aralarında güçlü bir bağ oluşmaya başlar. Çift, Shinichi’nin insan beyninin hâlâ bozulmamasının üzerine diğer Parazitlere karşı bir mücadele vermeye karar verirler. Shinichi, Migi’den yardım alırken insanları hunharca yiyen Parazitlere karşı savaşmaya kendini mecbur hisseder.

Psycho-Pass 2

Tatsunoko Production
11 episodes · BD Completed Psycho-Pass 2, Psycho-Pass Second Season, Psychopath 2nd Season, PSYCHO-PASS サイコパス 2
7.41

Teknolojinin gelişmesiyle insanların suç işleme potansiyellerini ve suç işlediklerinde, işledikleri suçun derecesini ölçebilen “Psycho-Pass” adında bir cihaz icat edilmiştir. “Dominator” adlı silahlar ise sadece Psycho-Pass adlı cihazın üst düzey suçlu olarak gösterdiği kişiler üzerinde etkili olan bir silahtır.
Akane Tsunemori, güvenlik okulundan birincilikle mezun olmuş ve özel olarak kurulmuş olan “Unit 1” adlı güvenlik biriminin başına getirilmiştir. Bu birimin özelliği, üst düzey suçlu ve aynı zamanda yetenekli olan, dominator adlı silahlarla kontrol altında tutulan kişilerden oluşuyor olmasıdır. Serinin ikinci sezonudur.

Tsukimonogatari

Shaft
4 episodes · BD Completed Tsukimonogatari, Tsukimonogatari: Yotsugi Doll, Monogatari Final Season, 憑物語
8.11

Monogatari Serisinin son kısmının başlangıcıdır.
“Lütfen!—Yap ve başa çık bununla.” Yavaş ama emin adımlarla, Koyomi Araragi, “gözlerini gerçeklikten kaçıran kişi,” bununla yüzleşmekten başka şansı olmadığını anladı. Şubat gelir ve üniversite giriş sınavları başlar. Bedeninde olan bu “gözden kaçmayan” “değişim” de nedir? “Monogatari”nin sonu başlıyor. Hikâyemiz modern dünyada geçiyor! Gençliğin dünyasında, kaçınılmayacak bir elveda yerine.
Monogatari serisinin son light-novel grubunda ilk kısımdır. Hikâye; Araragi Koyomi ve bir “kukla” olan Ononogi Yotsugi’yi konu alıyor.