Spring 2016

Joker Game

Production I.G
12 episodes · TV Completed Joker Game, ジョーカー・ゲーム
7.04

1937 yılında, İkinci Dünya Savaşı patlak vermeden hemen önce Japon İmparatorluk Ordusu’nda görevli Yarbay Yuuki tarafından kurulan “D Agency”, gizli bir ajan birimidir. D Agency, Japon askeri personeli içerisinde geniş bir ağa sahip olup bunlar arasından ajan seçmektedir. Yuuki, D Agency için IJA doktrinine karşı bir prensip belirlemiştir: “Öldürme, ölme ve yakalanma.” Yuuki, bu ilke doğrultusunda yurt içi ve yurt dışı güçlere karşı görevlere çıkan özel bir ajan ekibini eğitmektedir.

Kiznaiver

Trigger
12 episodes · BD Completed Kiznaiver, キズナイーバー
7.40

Hikâye, Sugomori isimli kurgusal bir şehirde geçmektedir. Liseye giden ana karakter Katsuhira Agata güçlü bir bedene sahiptir ve nedeni bilinmedik bir şekilde acı hissetmemektedir. Günün birinde, sınıf arkadaşı olan Noriko Sonosaki, Katsuhira Agata’ya “Sen bir Kiznaiver olarak seçildin” der. Kizuna Sistemi, Katsuhira’nın yaralarını paylaşmasına izin veren ve onun, yaşadıkları hayatları ve kişiliklerini tamamiyle farklı olan sınıf arkadaşlarıyla bağlanmasını sağlamaktadır. Bu sisteme bağlı olan herkese Kiznaiverler denir. Bir Kiznaiver yara aldığında, sistem bu yarayı böler ve diğer Kiznaiverler arasında iletir. Katsuhira Agata ve arkadaşlarının birbirlerinin yaralarını nasıl saracaklarını konu alır.

Koutetsujou no Kabaneri

Wit Studio
12 episodes · BD Completed Kabaneri of the Iron Fortress, 甲鉄城のカバネリ
7.26

Endüstriyel devrimin tam ortasında olan dünya, demirden bir katmanla çevrili kalbi delinmeden mağlup edilmesi mümkün olmayan bir canavar türüyle karşı karşıya kalmıştır. Isırdığı insanı saldırgan, zombi benzeri bir canlıya dönüştüren bu canavarlara Kabane denmektedir. Doğuda yer alan Hinomoto adasındaki insanlar, bu canlılardan korunaklı şekilde yaşayabilmek için istasyonlar kurmuşlardır. Bir nevi sığınak olan istasyonlar arasında Hayajiro isimli buharlı lokomotifler aracılığıyla eşya da taşınması mümkündür. Aragane İstasyonu’nda yaşayan ve lokomotif yapımında çalışan Ikoma, Kabane’leri yenmek üzere Tsuranukizutsu adını verdiği bir silah icat etmiştir. Silahını kullanmak için fırsat aradığı bir gün zorunlu Kabane muayenesinden muaf tutulan Mumei isimli bir kızla tanışır. O gece içerisinde kontrolden çıkmış bir Hayajiro’yla karşı karşıya kaldığında Mumei ile bir kez daha yolları kesişir. Görünüşe göre Hayajiro’nun personellerinin hepsi canavara dönüşmüştür ve istasyon tehdit altındadır. Tüm bunların birleşmesi ise Ikoma’ya silahını denemesi için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Kuromukuro

P.A. Works
26 episodes · Kırık Bağlantı, TV Completed Kuromukuro, Black Corpse, Black Relic, クロムクロ
7.16

Saldırıya uğrayan bir araştırma merkezinin öğrencileri, pilotları ve araştırmacıları, gizemli eserlerin ve genç bir samurayın yardımıyla saldırıya karşı koyar.

Mayoiga

Diomedéa
12 episodes · BD Completed The Lost Village, 迷家-マヨイガ-
5.51

Şüpheli bir otobüs firmasıyla yola çıkan genç erkekler ve kızlar güvenilmez bir köy olan Nanakimura’ya doğru yola çıkarlar. Gitmeyi hedefledikleri yer ütopik bir oluşumun parçası mı, dünyanın tüm engellerinden arınmış mı… yoksa tüm bunlar birer söylentinden mi ibaret? Dağların derinliklerine ilerlerken, otobüsümüz her biri kendi beklentilerine ve sorunlu kalplerine batmış 30 farklı bireyi taşıyor. Geldikleri yer ıssız bir köydü, yaşamın soluk kokuları vardı ve her yeri dökülüyordu. Gerçekte Nanakimura’nın ardındaki sır neydi acaba?

Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?

Project No.9
12 episodes · TV Completed And you thought there is never a girl online?, Net Game no Yome wa Onna no Ko ja Nai to Omotta?, NetoYome, ネトゲの嫁は女の子じゃないと思った?
6.76

Lise öğrencisi olan Nishimura Hideki, oynadığı online bir oyunda tanıştığı bir kadın karaktere evlenme teklif eder ancak kadın karakterin aslında erkek bir kullanıcıya ait olması ona hayatının ilerleyen dönemlerini de etkileyecek bir travma yaşatır. Bu olay yüzünden artık internet üzerinde tanıştığı hiçbir kıza güvenmeyeceğini söyleyen Hideki, olayın üzerinde geçen iki yılın ardından oyun içinde bir kadın karakterden evlilik teklifi alır. Hideki bu teklif ardından güven problemiyle tekrar yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

White Fox
25 episodes · BD Completed Re:ZERO -Starting Life in Another World-, Re: Life in a different world from zero, Re:Zero, ReZero, Re:ゼロから始める異世界生活
8.26

Ansızın, lise öğrencisi Subaru Natsuki gittiği mahalle bakkalındaki dönüş yolunda öteki dünyaya çağrılır. Hayatının en büyük dönüm noktası başlamak üzereydi. Kimin tarafından çağrıldığını dahi bilmez durumdadır ve saldırıya uğradığında işler çok daha kötü bir hâl alır. Ama gümüş saçlı gizemli bir kız ve onun sihirli kedisi onu kurtadığında, Subaru ona olan iyilik borcunu ödemek için iş birliği yapmak zorunda kalır. İkisi beraber ipuçlarını bir araya getirdiğinde, Subaru ve kız saldırıya uğrayıp öldürülür. Bundan sonra, Subaru “Ölümden Dönüş” adlı yeteneği kazanmış hâlde uyanır ve zamanı ölümden geri alabilen çaresiz biri hâline gelir. Umutsuzluğun ötesinde, acaba kızı ölümün kaderinden kurtalabilecek midir?

Uchuu Patrol Luluco

Trigger
13 episodes · BD Completed Space Patrol Luluco, 宇宙パトロールルル子
7.57

Hikâye, dünyalıların ve uzaylıların beraber yaşayabildiği Samanyolu’nda yer alan özel tasarlanmış Ogikubo’da geçiyor. Luluco babasıyla yaşayan ortaokullu bir kız. Nerede olursa olsun Luluco “süper normal” bir kız. Normal hayatına devam ederken bir gün gizemli transfer öğrenci ΑΩ Nova ortaya çıkar. Bu karşılaşma Luluco’nun kaderi olur.